Najlepsze w Europie Łowisko Troci i Łososi Najlepsze w Europie Łowisko Troci i Łososi / Słupszczanie alarmują: rzeka w mieście jest bardzo brudna

09.09.2009 r., Słupsk

Mieszkańców Słupska zaniepokoił stan rzeki Słupi. Czytelnicy zgłosili nam, że jest ona bardziej brudna niż zwykle.

Kilku mieszkańców osiedla Nadrzecze poinformowało nas w poniedziałek, że Słupia stała się mętna i nawet na jej płytkich odcinkach nie widać dna.

- Wyszłam na spacer i kiedy przechodziłam wzdłuż brzegu rzeki, zauważyłam, że Słupia stała się mulistą breją - mówi Krystyna Pietrasz, mieszkanka osiedla Nadrzecze. - Rzeka zrobiła się bardziej brudna niż zwykle.

- Wydaje mi się, że Słupia może być zanieczyszczona - mówi pan Grzegorz ze Słupska. - Ktoś powinien to sprawdzić, bo może jest to niebezpieczne dla mieszkańców.

O stanie rzeki niezwłocznie poinformowaliśmy pracowników słupskiego ratusza. Ci zapewnili nas, że ją sprawdzą.

- Nie ma powodu do paniki. Rzeka jest czysta - mówi Anna Grabuszyńska, dyrektor wydziału Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Słupsku. - Prawdopodobnie po deszczu spłynął do niej piasek z terenu budowanej obwodnicy, dlatego jest mniej przejrzysta. Pracownicy wydziału poinformowali mnie, że nikt niczego nie dolał do wody.

Tekst: Marcin Markowski